تبلیغات
مرجع هواپیماهای جنگنده - چگونه خلبان مسافربری شویم ؟؟

مرجع هواپیماهای جنگنده
اولین و کاملترین مرجع هواپیماهای جنگنده و شکاری در ایران

Id : fighter_wizard

چگونه خلبان مسافربری شویم ؟؟

چگونه می توانیم خلبان شویم  

سیستم هوانوردی و قوانین آموزش هوایی غیر نظامی دنیا زیر پوشش دو سازمان است و هر کشوری با توجه به مسایل هوانوردی از قوانین یکی از این دو سازمان در سیستم خدمات پروازی و آموزشی خود پیروی می کند.ایکایو ICAO و کمیته فدرال هوانوردی FAA این دو سازمان هستند.اکثر کشورهای دنیا زیر پوشش ایکایو هستند و از قواتین این سازمان پیروی می کنند.کشور ما وكشور فیلیپین هم تحت پوشش قوانین ایکایو می باشد.

کسی که قصد دارد خلبان شود در درجه اول باید عاشق پرواز و آسمان باشد تا تمامی مشکلات در برابر هدف وی آسان شود.

دوره خلبانی هواپیماهای فوق سبک (ULL)

بعضیها دوست دارند که بعنوان یک خلبان شخصی و تفریحی شروع به یادگیری پرواز کنند که برای آنها ما دوره ULL را پیشنهاد میکنیم.دوره ای در حدود ۶۰ ساعت کلاس زمینی که شامل آیرودینامیک واصول پرواز،هواشناسی،موتور،بدنه و… می باشد و حدودا دارای ۴۵ تا۵۰ ساعت پرواز با یک هواپیمای کوچک دو نفره می باشد.این گواهینامه در اروپا و امریکا رواج دارد و در ایران حدود هفت سال است که امکان دسترسی به این نوع گواهینامه وجود دارد.

گواهینامه بازرگانی (PPL/CPL/IR) 
ابتدا برای آنکه در شركتها و خطوط هوایی مشغول کار شوید باید گواهینامه های آن را اخذ کنید که شامل:

گواهینامه خلبانی هواپیمای شخصی PPL

گواهینامه خلبانی هواپیمای بازرگانی CPL

گواهینامه پرواز با آلات دقیق یا دستگاه IR

شخص پس از ثبت نام در باشگاه های هوانوردی و یا مدارس خلبانی به معاینات چک آپ پزشکی توسط پزشک متخصص هوایی و دریافت صلاحیت پزشکی جهت پرواز زیر نظر پزشک مربوطه و مورد تاَیید سازمان هواپیمایی کشوری معرفی می گردد.

دوره خلبانی شخصی(PPL) در ایران و کشور فیلیپین شامل ۳۹۰ ساعت کلاس زمینی و حدود ۴۰ ساعت پرواز می باشد.دانشجو علاوه بر گذراندن دوره کلاس های زمینی شروع به پرواز نیز می کند.

پس از قبولی در آزمونی حساس و کسب گواهینامه PPL دانشجو یک ماه فرصت دارد تا با همان ساعت پروازهایی که در دفترچه مخصوص به خود دانشجو(Log-Book) ثبت شده او را جهت صلاحیت پزشکی به سازمان مربوطه معرفی و از دریافت و تاَیید صلاحیت پزشکی،او را به کلاس های زمینی CPL معرفی میکنند.

این دوره دارای ۳۳۰ ساعت کلاس های زمینی و ۱۱۰ ساعت پرواز هست که بیشتر به اموزش ناوبرى و پرواز میپردازد كه دانشجو در این دوره به فرودگاههاى زیادى پرواز خواهد كرد و پس از قبولی و دریافت گواهینامه وی وارد مرحله سوم می شود که همان آموزش پرواز به وسیله آلات دقیق IR میباشد و پس از قبولی در آزمون مرحله سوم او دیگر یک خلبان می شود و میتواند در شركتهاى هوا پیمائى مشغول كار شود.ادامه مطلب

طبقه بندی: چگونه خلبان شویم ؟؟/!، 
نوشته شده در تاریخ 1388/06/12 توسط مبین مقیمی
درباره وبلاگ

استفاده از مطالب با ذکر لینک و نام مرجع هواپیماهای جنگنده آزاد است