تبلیغات
مرجع هواپیماهای جنگنده - گزارشی از نمایشگاه هوایی آلمان

مرجع هواپیماهای جنگنده
اولین و کاملترین مرجع هواپیماهای جنگنده و شکاری در ایران

Id : fighter_wizard

گزارشی از نمایشگاه صنایع هوانوردی آلمان

گزارشی از نمایشگاه صنایع هوانوردی آلمان          

26 اردیبهشت۱۳۸۵       

نمایشگاه صنایع هوانوردی آلمان یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاهای هوانوردی جهان و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هوانوردی اروپا است.

در نمایشگاه جدیدترینهای صنایع هوایی و فضایی به نمایش گذاشته می‌شود که انتظار می‌رود بیش از 230 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

صنایع هوایی و فضایی آلمان در سال 2004 ، 18 میلیارد و 600 میلیون یورو درآمد داشته که نسبت به سال قبل (2003) بیش از 16 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این صنایع بیش از 80 هزار نفر مشغول به کار هستند و در سال گذشته میلادی 6400 محل شغلی جدید تولید شده است و با توجه به بازار پررونق صنایع‌هوایی، به نظر می‌رسد این روند در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.

در نمایشگاه امسال بیش از 340 هواپیما و بالگرد نظامی و غیرنظامی و همچنین تجهیزات مربوط به صنایع هوایی به نمایش گذاشته می‌شود که البته عظیم‌ترین هواپیمای مسافربری جهان یعنی "ایرباس 380" با پروازهای نمایشی روزانه خود بیش از همه جلب توجه می‌کند.

شریک امسال این نمایشگاه، صنایع هوانوردی روسی خواهند بود.

در حالی که هواپیماهای نظامی روسی با توجه به سفارش‌های بزرگ ارتش‌های چین و هند کماکان یک پنجم بازار جهان را دراختیار دارند، نقش هواپیماهای غیرنظامی روسی همچون "توپولف"، "ایلوشین" و یا "آنتونوف" در بازار جهانی اکنون به کمتر از یک درصد رسیده است.

در همین زمینه "ویکتور میشائلوف" رییس "آویا استار" بزرگترین کارخانه هواپیماسازی روسیه می‌گوید: بعد از فروپاشی اتحاد شوروی ما به حالت کما افتادیم و شرکت هواپیمایی دولتی "ایروفلوت"، به 400 شرکت کوچکتر تقسیم شد که هیچیک از آنها توانایی خرید هواپیماهای جدید را نداشتند".

وی می‌افزاید: اما اکنون پس از 15 سال وضعیت تغییر کرده است و سال گذشته آخرین مدل توپولف که گنجایش 210 مسافر را دارد و با همه استانداردهای بین‌المللی خوانایی داشته، ساخته شده که روند تولید آن 15 تا 20 درصد نسبت به هواپیماهای مشابه باصرفه‌تر است.

اما هنوز هم صنایع هواپیماسازی روسی توانایی رقابت با رقبای غربی خود همچون بویینگ و یا ایرباس را ندارد، با این حال با توجه به یک میلیون نفری که در عرصه هواپیماسازی روسیه کار می‌کنند و بازار گسترده این کشور اکنون شرکت آمریکایی بویینگ یکی از بزرگترین شرکت- های خود در خارج از آمریکا را به روسیه منتقل کرده و ساعاتی پس از گشایش نمایشگاه برلین، "گوستاو هومبرت" رییس شرکت ایرباس موافقتنامه‌ای را با یک شرکت روسی به مبلغ 800 میلیون دلار به امضا رساند.

بر اساس این موافقتنامه، قرار است تا سال 2011 مدل‌های "ای 320" و "ای 321" که مسافربری هستند به هواپیماهای باربری مبدل شوند و تغییرات لازمه در روسیه به انجام می‌رسد.

اما یکی از دیدنی‌های نمایشگاه امسال هوانوردی برلین، پرواز هواپیماهای نظامی است.

پس از فاجعه رامشتاین در سال 1998  که منجر به کشته شدن 70 و مجروح شدن 350 نفر شد، قوانین پرواز جت- های جنگنده برای تامین امنیت بازدیدکنندگان در نمایشگاه آلمان به کلی تغییر کرد و آنها دیگر اجازه مانور گروهی را ندارند و فقط اجازه نمایش پروازهای تاکتیکی به آنها داده می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی و فضانوردی آلمان روز سه‌شنبه در فرودگاه "شونه‌فلد" شهر برلین گشایش یافت و تا 31 اردیبهشت ادامه دارد.

این نمایشگاه با حضور "میشاییل گلوس" وزیر اقتصاد، "ولفگانگ تیفنزه" وزیر ترافیک، "ماتیاس پلاتسک" نخست وزیر ایالت براندنبورگ و "توماس اندرس" رییس اتحادیه صنایع هوانوردی و فضانوردی آلمان موسوم به "ب.د.ال.ای" آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه که از سوی اتحادیه صنایع هوانوردی و فضانوردی آلمان برگزار شده است، در مجموع 1014 عرضه‌کننده از 42 کشور جهان نوآوری‌های خود را به نمایش می‌گذارند.ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار هوایی، 
نوشته شده در تاریخ 1386/07/21 توسط مبین مقیمی
درباره وبلاگ

استفاده از مطالب با ذکر لینک و نام مرجع هواپیماهای جنگنده آزاد است